Isıtma Radyatörleri

Isıtma radyatörü, geleneksel radyatörlere göre farklı bir yapıya sahiptir ve kanatlarla donatılmış borulardan oluşur. Bu kanatlar, radyatörün yüzey alanını arttırarak daha fazla ısı dağılımı sağlar. Isıtma radyatörü, bir kollektör vasıtasıyla kanatlı boruların içerisinden geçirilen sıcak su, buhar veya ısı transfer akışkanı ile kanatlı boruların dış kısmından geçirilen hava arasında ısı transferini sağlamaktadır.

Isıtma radyatörü, ısınma ihtiyacı olan yerlerde kullanılır. Görev amacı, ortamdaki havayı ısıtarak iç mekanın ısınmasını sağlamaktır. Kanatlı borulu radyatörlerde borulara monte edilen kanatlar, daha fazla yüzey alanı sunar ve bu sayede daha etkili bir şekilde ısı yayılımı gerçekleştirir.

Isıtma radyatörleri çelik, paslanmaz çelik veya alüminyum gibi iletken malzemelerden tasarlanabilir. Kanatlı borular ise tasarıma uygun olarak bakır ve alaşımları, çelik, paslanmaz çelik vb. alüminyum kanat malzemeli olarak tasarlanabilmektedir. Genel olarak çelik ve alaşımları malzeme kalitesine sahip radyatörler daha dayanıklı ve uygun maliyetli olduğundan tercih edilmektedir.

Bakım prosesi, radyatörün düzenli olarak temizlenmesini içerir. Ortam ısıtma amacıyla kullanıldıklarından hijyenik bir yapıda olmasına dikkat edilmelidir. Üzerinde yer alabilecek zamana bağlı toz vb. pislikler periyodik bakım süreçlerine dahil edilerek temizlenmelidir.

ERK alanında uzman kadrosu ile bu gibi ısıtma radyatörü ihtiyaçlarınızı gidermek üzere hizmet vermektedir. Gerek tasarım gerekse imalat tecrübesiyle talep edilen proses değerlerine uygun ısıtma radyatörünü en kısa sürede ve uygun fiyatlı bir şekilde siz değerli müşterilerimize teslim etmekteyiz.

Isıtma radyatörleri hakkında daha detaylı bilgi almak veya teklif talebinde bulunmak için web sitemizde yer alan WhatsApp destek hattından, iletişim numaralarımızdan veya teklif talep formunu kullanarak bizlere ulaşabilirsiniz.