Gemi & Marin Eşanjörleri

Gemi ve marin eşanjörü, deniz araçlarının (gemiler, yatlar, vb.) soğutma sistemlerinde kullanılan bir cihazdır. Gemi ve marin eşanjörü, motorların ısısını dış ortama atmasını veya sıcak suyun soğutulmasını sağlar. Gemi ve marin eşanjörleri, deniz ortamına maruz kalması gerektiğinden suya dayanıklı ve korozyona karşı dayanıklı malzemelerden üretilir. Ayrıca, denizde kullanılan soğutucu akışkanların da deniz suyunun zararlı etkilerini önlemesi gerektiğinden, deniz suyuna uygun özelleştirilmiş soğutucu akışkanlar kullanabilir.

Deniz suyu ile soğutma, deniz suyunun doğal soğutma etkisinden yararlanması ile enerji ve soğutucu maliyetlerini azaltır. Ayrıca, deniz suyuna uygun olması nedeniyle, deniz ortamına zararlı olabilecek kimyasal soğutucuların kullanımını da önler.

Gemi ve marin eşanjör malzemesi seçimi, soğutma sisteminin çalışma ortamı, kullanılan soğutucu akışkanın özellikleri ve kullanım amacına uygun yapılmalıdır.

ERK Proses mevcut kullanılan ekipmanlarınızda tıkanan, verimi düşen veya boruları patlayan eşanjör içerisinde kullanılan tüp demetlerinin birebir aynı kalite de veya çalışma ortamına uygun olarak mevcut kullanılan tüplerin, saptırıcıların vb. ekipmanlarının uygun malzeme seçiminin yapılarak değiştirilmesi ile yeniden aynı ölçülerde imalini sağlayarak kısa termin süreleri ile siz değerli müşterilerine bu konu hakkında da hizmet vermektedir.

Taleplerinize uygun olarak gerek tüp demeti gerekse mevcut eşanjörlerin komple yenilenmesi hususunda hizmet vermek ile kapasite veya akışkan özelliklerinden kaynaklı yetersiz olan eşanjörleriniz ile alakalı tasarım verilerinin tarafımıza verilmesi ile kompakt ve verimli ürün tasarım, projelendirme ve üretimini sağlamaktayız. Gemi ve marin eşanjörleri hakkında daha detaylı bilgi almak veya teklif talebinde bulunmak için web sitemizde yer alan WhatsApp destek hattından, iletişim numaralarımızdan veya teklif talep formunu kullanarak bizlere ulaşabilirsiniz.