Gemi Kuleri (Box Kuler)

Gemi kuleri (Box kuler) bir su soğutma sistemidir. Geminin yan tarafında yer alan deniz kabına montajı sağlanan U tüp demeti ve soğutulacak akışkanın giriş çıkışlarının bulunduğu kafa kısmında oluşmaktadır. Deniz kabı üzerinde deniz suyunun akışını yönlendirmek üzere giriş ve çıkış ızgaraları bulunmaktadır. Deniz suyu giriş ızgarasından girer ve U-tüp demeti boyunca akarak çıkış ızgarasına kadar ilerler, böylece tüplerin içindeki soğutulacak akışkanı soğutur. Soğutma, gemi hareket halindeyken zorlanmış taşınım ile veya durduğunda doğal konveksiyonla sağlanır.

Gemi kuleri (box kuler) ihtiyacınıza uygun olarak esnek tasarım kapasitesi, gövde içi koruma ve kirlenme önleyici sistemleri ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Talep edilmesi halinde soğutucu borular, üniteyi galvanik korozyondan koruyan ısıyla sertleşen sentetik bir kaplama ile kaplanabilir. Bu kaplama ayrıca tuzlu suya, kirli suya, yüzen döküntülere ve kimyasallara karşı dayanıklıdır. Böylece extra bir koruma sağlanarak gemi kuleri (box kuler) kullanım ömrü önemli ölçüde uzamaktadır. Ayrıca gemi kulelerinde (box kuler) deniz kaynaklı kirlilikleri önlemek için bir ICAF (IMPRESSED CURRENT ANTI FOULING SYSTEM) sistemi ile hizmet ömrünü daha da uzatıyoruz.

Gemi kuleri (box kuler) boruları talebinize uygun malzeme kalitesi alanında uzman ERK mühendislerince dikkate alınarak tasarım sağlanabilir. Genel olarak kullanılan bazı boru malzemeleri alüminyum pirinç alaşımı (CuZn20Al), cupronickel – bafon (CuNiFe), bakır nikel alaşımı (CuNi 90/10) vb. alaşımlar dahilinde üretim sağlanabilmektedir.

Gemi kuleri (box kuler) hakkında daha detaylı bilgi almak veya teklif talebinde bulunmak için web sitemizde yer alan WhatsApp destek hattından, iletişim numaralarımızdan veya teklif talep formunu kullanarak bizlere ulaşabilirsiniz.