Çamur Eşanjörleri

Bakterilerin çalışması için ideal sıcaklığı korumak ve çürütücünün içeriği ısıtılmalıdır. Besleme stoğunun sindiriciye girmeden önce önceden ısıtılması, çürütücünün kendisinde ihtiyaç duyulan ısı miktarını en aza indirecek ve prosesin genel verimliliğini artıracaktır. Çamurun çürütücüye sirkülasyonundan önce çamur sıcaklığı çamur eşanjörleri sayesinde istenilen sıcaklığa çıkarılmaktadır.

Genel yapısı iç içe geçmiş iki borunun içerisinden ters akış ile iç boru içerisinden çamur, onu çevreleyen diğer boru içi ile iç boru dışı arasında sıcak su dolaştırılarak sıcak olan akışkandan soğuk olan çamura ısı akışı gerçekleştirilerek çamur sıcaklığını proses öncesi talep edilen sıcaklığa ulaştırılır.

Klasik düz borulu sistemlerde yaşanabilecek tıkanmaların önüne geçmek adına talep edilmesi halinde boru tasarımında oluklu boru kullanılarak, spiral ısı eşanjörlerinden kaynaklanan tıkanma veya tıkanma riski olmaksızın yüksek düzeyde ısı transferi sağlanır ve böylece zorlu ortamlarda sürekli çalışma sağlanır.

Çamur eşanjörleri etkin ısı transferinin sağlanması için çok büyük metrajlarda olacağından eşanjör imali ile statik stabilizasyon için bir iskelet tasarımı eşanjör imali ile sağlanmaktadır. Ayrıca talep edilmesi halinde eşanjörlerin dış kaplaması ile yalıtım sağlanarak eşanjör verimliliği koruma altına alınmaktadır. Tasarım aşamasında her iki akışkanın debisi, giriş ve çıkış sıcaklıkları, çalışma basınçları ve proses akışına uygun olarak izin verilebilir basınç kaybı verileri tarafımıza iletilmesi halinde en doğru ürün tasarımı alanında uzman ERK Proses mühendislerince sağlanmaktadır.

Çamur eşanjörleri hakkında daha detaylı bilgi almak veya teklif talebinde bulunmak için web sitemizde yer alan WhatsApp destek hattından, iletişim numaralarımızdan veya teklif talep formunu kullanarak bizlere ulaşabilirsiniz.